LEGO MINDSTORMS Education EV3 ile Temel Öğretmen Eğitimi

Toplamda 2 gün 16 saat sürecek olan eğitimde Öğretmenler LEGO® MINDSTORMS Education EV3 robotik setini ve yazılımını kullanarak sınıflarında müfredat konularını nasıl işleyebileceklerine dair aileler ise evde çocuklarına nasıl öğreteceklerine çalışmalar yapacaklar.

Eğitim; öğretmenler başta olmak üzere hobi olarak robotikle uğraşanlara yöneliktir. Fen, matematik, mühendislik, teknoloji, bilgisayar bilimleri alanlarında öğrencilerin/çocukların gelişimini sağlamayı hedefleyen öğretmenler/aileler için planlanmıştır.
Motor hareketleri, sensörlerden gelen bilgileri okuma, gelen veriye göre görev tamamlama, göreve uygun robot inşa etme, değişkenler, matematiksel hesaplamalar gibi konuların yer aldığı öğretmen eğitimi için daha önceden edinilmiş herhangi bir robotik veya programlama bilgisine ihtiyaç yoktur.

FIRST LEGO® League / Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliğine katılmak, derslerinde EV3 robotunu kullanarak müfredat konularını anlatmak isteyen öğretmenler veya hobi olarak robotikle uğraşanlar, çocuklarına öğretmek isteyenler için uygundur.

Eğitim sırasında/sonrasında;
LEGO® Education öğrenim metodu anlatılır,
LEGO® Education ürünlerini kullanarak çalışmalar yapılır,
LEGO® Education ürünlerinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çözümler sunulur,
Sunum notları, katılımcılara yardımcı dokümanlar paylaşılır.

  • Eğitimlere katılmak için daha önceden LEGO® ürünleri ile çalışma yapmış olmak gerekmemektedir.
  • Eğitimlere katılmak için kodlama bilgisi ya da ileri seviye bilgisayar bilgisi gerekmemektedir.
  • Eğitim esnasında taşınabilir bilgisayarınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Eğitim Tarihi: 31 Mart – 1 Nisan 2018

Yer: Doğa Yoga Koçluk

Eğitim saatleri: 08:30 – 17:30

Katılım 12 kişiyle sınırlıdır. 

 

Doğa Yoga Koçluğa özel olarak normalde 2 gün 16 saat sürmesi gerejen WEDO 2.0 eğitimi 2. Gün öğleden sonra ÜCRETSİZ olarak gösterilecektir. WEDO 2.0 hakkında bilgi sahibi olmuş ve ilk aşamayı öğrenmiş olacaksınız.

  • Bu eğitim esnasında tabletinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
  • Sevgi: Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır. Bilimi elle tutulur, heyecan verici, bir araca dönüştürür.
  • Öz güven: Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.
  • Heyecan: Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili Deneyim ve Keşifler yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.
  • Bütünsellik: Online ve Offline dünyaları birleştirerek çocukların gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki köprüleri kurmalarına olanak tanır.